Ортопед, спеціаліст з ендопротезування у Києві Віктор Костюк дуже рідко розмовляє про інтимне життя після заміни (ендопротезування) суглоба зі своїми пацієнтами. Переважно, всіх цікавить заживлення рани та функція. Але тим не менше це теж важливо. Оскільки секс є невід’ємним показником якості життя. А ще під час заняття коханням можна вивихнути штучний суглоб. Тому варто внести ясність в реалістичні очікування та навчитися безпечно відновлювати інтимне життя після заміни суглоба, уникаючи ускладнення.

Рекомендуємо ознайомитися з рекомендаціями від American Association of Hip and Knee Surgeons з доповненнями від ортопеда Віктора Костюка.

Коли починаються статеві стосунки після ендопротезування?

Інтимні відносини можна відновити від 1 до 3 місяців після операції ендопротезування. Рана повинна загоїтися навколо кульшового суглоба. Оскільки рубці будуть утримувати суглоб у правильному положенні і знижувати ймовірність вивиху. 

Однією з найпоширеніших проблем після заміщення кульшового суглоба є вивих. Тому основне – це позиції партнера, що можуть збільшити ймовірність цього. 

Як правило, партнер із заміщенням кульшового суглоба повинен уникати екстремального згинання кульшового суглоба під час статевого акту. Основна рекомендація – рухатися повільно і зупинятися, якщо є біль або невпевненість.

Докладніше про ендопротезування суглобів у Києві

Ендопротезування – це хірургічна операція по заміні елемента опорно-рухового апарату, який втратив свою функціональність через травму або хворобу, штучними аналогами (імплантатами, ендопротезами).

Види ендопротезів і їх вибір

За способом фіксації штучні суглоби бувають:

  • на основі цементу;
  • без цементні;
  • гібридні.

Ортопед-травматолог у Києві Віктор Костюк підбирає ендопротез індивідуально для кожного пацієнта, при цьому він враховує його анатомічні та фізичні особливості, стан організму в цілому і рівень навантажень. На вибір виду штучного аналога впливає також спосіб життя хворого і те, яке належить заміщення: всього суглоба або тільки його частини.

Підбір ендопротеза здійснюється під час обстеження і підготовки до майбутнього хірургічного втручання. У фахівця немає права на помилку щодо вибору штучного суглоба, оскільки від цього буде залежати успіх операції і її результативність.

Де купити ендопротез у Києві?

Трапляється, що пацієнти самостійно прагнуть купити ендопротез у Києві, вважаючи, що вони заощадять кошти. Але на відміну від професіонала, вони не можуть вибрати той різновид виробу, який підійде саме для них. Тільки кваліфікований і досвідчений лікар зможе зробити правильний вибір, а при необхідності і запропонувати альтернативу.

Якщо операцію належить робити молодому пацієнтові, особливо спортсмену, то найкращим варіантом стануть ендопротези з кераміки або металу, які мають триваліший термін служби і витримують збільшені навантаження.

Наскільки довговічні ендопротези?

Довговічність штучного суглоба залежить від безлічі факторів. На його термін служби впливають:

  • анатомічні особливості виробу;
  • різновид пари тертя в шарнірі;
  • стан організму хворого і його персональні особливості;
  • наявність шкідливих звичок;
  • специфіка проведення операції та установки ендопротеза;
  • наявність збільшених навантажень під час експлуатації.

Якщо після заміни суглоба у пацієнта не буде підвищених фізичних навантажень, то ендопротез прослужить не менше 15-20 років.

Особливо ретельно пацієнту слід вибирати клініку, в якій працюють кваліфіковані фахівці, которі здійснюють ендопротезування якісно і з відмінним результатом. Це означає, що в післяопераційний період не виникне ускладнень, і хворий через короткий час буде вести звичний спосіб життя, включно з інтимним.

На додаток чудові ілюстраціі різних позицій від Modified from Charbonnier C, Chague S, Ponzoni M, Bernardoni M, Hoffmeyer P, Christofilopoulos P.  Sexual Activity after Total Hip Arthroplasty: A Motion Capture Study. J Arthroplasty. 2014 Mar;29(3):646.

ендопротезування інтимне життя

Як каже Михайло Поплавський, «кохаймося, бо ми того варті!», а як каже доктор Костюк – «кохайтеся, але не забувайте про вивих ендопротеза»!

Здоров’я нам усім!